Bez chemikálií a rôznych prímesí

Naša filozofia

Víno vyrábame prírodné bez chemikálií a rôznych prímesí, ktoré zásadne nepoužívame.V rôznych výskumoch sa zistilo, že pôda, kde sú zasadené vinohrady v Skalici, je veľmi špecifická a hlavne odroda Frankovka obsahuje toľko antioxidantov, že účinkujú proti srdcovo-cievnym ochoreniam a prispievajú k znižovaniu cholesterolu v krvi. Samozrejme denne v malom množstve.

Vinohrady kráľovskom meste Skalica

Sme tu už od roku 1996

Firma VÍNO-MASARYK ® s.r.o. vznikla v roku 1996 na podnet p. Alojza Masaryka,
ktorý mal vtedy už 30-ročnú skúsenosť s vinohradníctvom a vinárstvom.

Vynikajúca chuť s prírodnou sladkosťou.

Dopestujeme si svoje hrozno v Skalických vinohradoch a časť dovážame z Južného Slovenska, kde je krásne slnečno, čo hroznu prospeje a potom sú z neho vynikajúce vína s prírodnou sladkosťou.

Pôda vo vynohradoch Skalici

Pôda, kde sú zasadené vinohrady v Skalici, je veľmi špecifická na Slovensku. Hlavne odroda Frankovka modrá si z pôdy načerpá množstvo zdraviu prospešných látok, ktoré následne obsahujú v červenom víne veľa antioxidantov, najmä flavonoidov.

Pozývame vás na ochutnávku

Pozývame vás na ochutnávku našich vín, či už u nás na firme, alebo niekde vo vašom okolí a dúfame, že si pochutnáte a nájdete odrodu, ktorá vám vyhovuje, lebo koľko ľudí, toľko chutí a každému sa určite nezavďačíme.

História

Pôda. Voda. Slnko. Ker viniča.

Zobraziť viac

Galéria

Priamo z našich viníc

Blog

Najnovšie články

Víno ako prostriedok prevencie kardiovaskulárnych ochorení

Konzumácia vína má veľmi dlhú históriu. Koncom 20. storočia sa vedcom podarilo potvrdiť, že víno je v primeraných dávkach liekom. V súčasnosti je už teda dobre známe a mnohými štúdiami potvrdené, že umiernená a pravidelná konzumácia alkoholu, predovšetkým vína, má priaznivý účinok na zdravie člověka. Aj napriek mnohým významným zisteniam sa dodnes diskutuje o pozitívnych i negatívnych účinkoch konzumácie vína (vzhľadom […]

Víno ako zdroj antioxidantov

Počas evolúcie sa u cicavcov vyvinul účinný systém ochrany pred deštrukčnými účinkami voľných radikálov. Proti ich toxickému pôsobeniu má organizmus vybudované ochranné mechanizmy. Látky, ktoré dokážu zabrániť prenosu elektrónov k molekulovému kyslíku alebo z molekulového kyslíka a organických molekúl, stabilizovať organické voľné radikály a ukončiť voľnoradikálové reakcie, označujeme ako antioxidanty. Ich príjem je v súčasnosti považovaný za významný faktor […]

Ste starší ako 18 rokov ? Naše vína môžu piť len osoby staršie ako 18 rokov.
Košík Item Removed. Undo