O nás

VÍNO-MASARYK s.r.o.

Firma VÍNO-MASARYK ® s.r.o. vznikla v roku 1996 na podnet p. Alojza Masaryka, ktorý mal vtedy už 30-ročnú skúsenosť s vinohradníctvom a vinárstvom.

VINOHRADY V SKALICI

Založil teraz už známe vinárstvo v starobylom kráľovskom meste Skalica, ktoré sídli v skoro 400-ročnej historickej budove bývalého mestského pivovaru /1632 – 1884/.

KVALITA A NIE KVANTITA

Zásadne nás nenájdete v supermarketoch, ale len v hoteloch, reštauráciách, obchodíkoch s vínom a darčekovými predmetmi, vinárniach a vínotékach.

VEĽA DRUHOV VÍNA

Vyrábame každoročne rôzne druhy vín a napočítali by ste až 35 odrôd. Na ponukovom liste máme naozaj široký výber okolo 100 vín rôznych ročníkov, všetko vyrobené v menších množstvách.

Firma VÍNO-MASARYK ® s.r.o. vznikla v roku 1996 na podnet p. Alojza Masaryka, ktorý mal vtedy už 30-ročnú skúsenosť s vinohradníctvom a vinárstvom. S našimi vínami s pečaťou MASARYK sa teda stretávate vyše 20 rokov.

So svojimi spoločníkmi založili teraz už známu firmu v starobylom kráľovskom meste Skalica. Zaumienil si, že naučí Slovákov rozoznávať a piť kvalitné víno najmä domáce, lebo to čo máme doma sa často podceňovalo. Cesta k tomu však bola dlhá a namáhavá, čo nikto nepochopí kto sám nepodnikal.

Najskôr sme začínali v malom s dvomi pracovníkmi v súkromnej „búde“ p. Masaryka. Postupne sa však dopyt po našom víne rozšíril, zákazníci si zvykli aj na značku a typickú kvalitu vín z tejto oblasti. Hľadali sa preto nové vyhovujúcejšie priestory pre výrobňu vína, sklad a predajňu. Našli sme peknú budovu v centre mesta, pribudli postupne aj pracovníci. Alojz Masaryk dáva ducha vínu aj ochutnávkam, ktoré veľmi často robí u nás na firme, kde máme aj priestory na posedenie, alebo mimo firmy na rôznych degustáciách, firemných dňoch a pod., kde je vždy vítaným spestrením pohár dobrého vínka od Masaryka. Sme veľmi poctení, keď sa u nás milovníci vína cítia príjemne a radi sa vracajú.

Snažíme sa poskytnúť čo najlepší servis bežným zákazníkom, ale aj naším odberateľom, ktorí od nás vína berú do svojich prevádzok a ďalej šíria jeho dobré meno. Zásadne nás nenájdete v supermarketoch, ale len v hoteloch, reštauráciách, obchodíkoch s vínom a darčekovými predmetmi, vinárniach a vínotékach. Orientujeme sa na kvalitu, nie na kvantitu. Vyrábame každoročne pestrý sortiment rôznych druhov vín bielych, červených, ružových, z ktorých zhruba polovicu tvoria akostné vína a polovicu prívlastkové vína. Najmä v kategórii neskorý zber, výber z hrozna, bobuľový výber, ale aj hrozienkový výber, cibébový výber i ľadové víno. Sú to špeciálne vína určené pre fajnšmekrov, ale vyberie si u nás naozaj chuťovo aj cenovo každý. V širokej škále typov vín suchých, polosuchých, polosladkých aj sladkých by ste napočítali až 35 odrôd. Na ponukovom liste nájdete okolo 100 vín rôznych ročníkov, všetko vyrobené v malých, alebo limitovaných množstvách. Dopestujeme si svoje hrozno v Skalických vinohradoch a časť dovážame z Južného Slovenska, kde je krásne slnečno, čo hroznu prospeje a potom sú z neho vynikajúce vína s prírodnou sladkosťou. Roky spolupracujeme s Poľnohospodárskymi družstvami a pestovateľmi v Svätom Petre, Strekove a Dvoroch nad Žitavou.

Víno vyrábame prírodné bez chemikálií a rôznych prímesí, ktoré zásadne nepoužívame. Vo viacerých laboratórnych výskumoch sa zistilo, že pôda, kde sú zasadené vinohrady v Skalici, je veľmi špecifická na Slovensku. Hlavne odroda Frankovka modrá si z pôdy načerpá množstvo zdraviu prospešných látok, ktoré následne obsahujú v červenom víne veľa antioxidantov, najmä flavonoidov. Tieto účinkujú proti srdcovo-cievnym ochoreniam a prispievajú k znižovaniu cholesterolu v krvi, majú protizápalový a protirakovinový účinok. Odporúča sa piť denne, ale v malom množstve.

Pozývame vás na ochutnávku našich vín, či už u nás na firme, alebo niekde vo vašom okolí a dúfame, že si pochutnáte a nájdete odrodu, ktorá vám vyhovuje, lebo koľko ľudí, toľko chutí a každému sa určite nezavďačíme.

„Tak na zdraví !“

Vino Masaryk

Naša značka

Ste starší ako 18 rokov ? Naše vína môžu piť len osoby staršie ako 18 rokov.
Košík Item Removed. Undo
  • No products in the cart.